یک هزار و ۴۹۷ قلم کالا در سامانه شناسه کالا ثبت می شود

photo_2017-03-04_13-15-43_400x300
اولین جلسه ارزیابی عملکرد گمرکات اجرایی استانها در محل سالن کنفرانس ستاد گمرک ایران برگزار گردید.
مارس 5, 2017
حمایت دولت از حضور پایدار صادرکنندگان در بازار هدف
می 31, 2017
photo_2017-03-04_13-15-43

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:یک هزار و ۴۹۷ قلم کالا در سامانه شناسه کالا ثبت می شود.

گزارش شاتا، «یدالله صادقی» در نشست خبری با اصحاب رسانه، که به منظور رونمایی از سامانه شناسه کالا برگزارشد، اظهار کرد: با رونمایی از سامانه شناسه کالا امکان ایجاد شناسه و کد رهگیری برای کالاها به صورت الکترونیکی فراهم شد.
وی با تاکید بر این موضوع که انبارهای نگهداری کالا نیز باید نسبت به دریافت شناسه انبار در سامانه جدید شناسه کالا اقدام کنند، عنوان کرد: شفاف سازی فرآیندهای تجاری با امکان رصد و کنترل کالا از لحظه ورود و تولید تا مرحله عرضه، با سامانه الکترونیکی شناسه کالا فراهم می شود.
صادقی، کاهش هزینه اسناد مبادله شده، کاهش زمان و شفاف سازی بیشتر از مهمترین اهداف راه اندازی سامانه شناسه کالا دانست و افزود: کل اقلام مشمول این قواعد یک هزار و ۴۹۷ کالا خواهد بود که حدود ۴۰۰ هزار قلم کالای دارویی در حوزه پزشکی نیز باید گام به گام وارد سامانه شوند.
وی با اشاره به این موضوع که برای شفافیت بیشتر از سیستم های مالی مانند pos نیز استفاده خواهد شد، گفت: تمامی کالاهای عرضه شده در بازار باید شناسه کالا منطبق بر شناسنامه کالا را دریافت کنند که شناسنامه کالا خصوصیات، ابعاد و رنگ کالاها را معرفی می کند و بین هشت تا ۱۲ رقم ویژگی مختلف برای کالاها متغیر است.
معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسه را سبب ایجاد امکان تمایز بین کالاها در عرضه دانست و گفت: خاصیت کد رهگیری نیز این است که امکان تمایز بین تعداد اقلام از هر کالا را فراهم می آورد.
در پایان این نشست خبری پس از رونمایی رسمی از سامانه، به صورت دمو و آزمایشی نحوه ثبت چند قلم کالای مختلف برای خبرنگاران توضیح داده شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*