مرکز ارتباط با مشتریان گمرک راه اندازی شد

برای مثال تصویر
مسعود کرباسیان به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی به مجلس معرفی شد
آگوست 9, 2017
download (2)
آموزش مفاهیم گمرکی (قسمت اول)
آگوست 9, 2017
n82625093-71793464

در راستای ادامه ارائه خدمات الکترونیک و در جهت رفاه حال خدمت گیرندگان و عدم نیاز به مراجعات حضوری، گمرک جمهوری اسلامی ایران اقدام به راه اندازی مرکز ارتباط با مشتریان نمود. بر همین اساس با استفاده از شماره تلفن پنج رقمی 43891 امکان پاسخگویی به کلیه سؤالات در خصوص سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ، تمامی زیر سامانه ها و همچنین موضوعات مرتبط با قوانین و مقررات گمرکی و بخش های تخصصی مربوطه توسط کارشناسان میز خدمت فراهم شده است.
◀️پیش از این خدمات گمرک ایران با هدف حذف مراجعات حضوری ، احترام به حقوق شهروندی، تسهیل تجارت و حذف کاغذ از فرآیند تشریفات گمرکی اینترنتی شده بود.
◀️هم اکنون خدمات صادرات ، واردات و ترانزیت در گمرک ایران الکترونیکی شده و خدمت گیرندگان می توانند فقط با یکبار مراجعه حضوری به نزدیکترین گمرک محل و دریافت کد کاربری ؛ تمامی تشریفات گمرکی را اینترنتی از طریق سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir و لینک پنجره واحد تجارت فرامرزی انجام دهند.
◀️ این گزارش می افزاید؛ با کمک زیرسامانه های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ، امکان استعلام پروانه گمرکی برای مطمئن شدن خریداران کالا از اینکه آن کالا از مبادی گمرکی وارد شده و یا قاچاق است فراهم شده و در دسترس همگان قرار گرفته است.
همچنین سامانه ارزش برای مشاهده لحظه به لحظه ارزش کالاهای وارداتی و تغییرات ارزش کالاها در جهت امنیت تجارت و شفافیت ایجاد شده است و دسترسی به ارزش کالاها به صورت اینترنتی فراهم شده است.
◀️ با کمک سامانه پاسخگویی به شکایات می توان هر گونه انتقاد به روند انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا را الکترونیکی ثبت و پیگیری نمود.
◀️هم اکنون با گمرک الکترونیک می توان تمام مکاتبات خود را با گمرکات ایران در سرتاسر کشور از طریق پورتال رسمی گمرک بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام داد و مهم تر اینکه از طریق سایت گمرک ایران می توان مکاتبات را پیگیری و در جریان آخرین اقدامات قرار گرفت.
◀️ دسترسی روزانه به آمار تجارت خارجی ، دریافت قیمت واقعی و مارک و کشور سازنده کلیه کالاهای وارداتی و اطلاع از اصالت گوشی های تلفن همراه و ارتباط راحت با تجار بزرگ کشور جهت صدور کالا از دیگر قابلیت های سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی و زیرسامانه های آن در گمرک است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*