بازگشایی مجدد صادرات محصولات پتروشیمی به ترکیه

download (1)
کالاهای وارداتی ایران از کجا می آید؟/ ۸۵ درصد واردات در اختیار ۱۵ کشور
آگوست 10, 2017
EURO4
معاون وزیرنفت: بنزین های وارداتی استاندارد است
آگوست 12, 2017
91699873_105511587dedbb

مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در اثر مذاکرات صورت گرفته بین مقامات دو کشور مشکل به وجود آمده برطرف شده و فعالیت ها به حالت عادی بازگشت.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان روند صادرات محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه اخیراً با مشکل رو به رو شده بود، زیرا گمرک ترکیه اعلام کرده بود برای ترخیص محموله هایی که از ایران صادر می شود، اسناد فروش باید به تأیید کنسولگری ترکیه در ایران برسد.
محمدرضا مودودی مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گفت: مشکل تجاری بوجود آمده بین دو کشور ایران و ترکیه تنها یک سوء تفاهم بوده است.
وی در ادامه توضیح داد: چند تن از تجار ایرانی برای اطمینان از معامله خود، طرف مقابل ترک را از طریق کنسولگری ایران در این کشور مورد ارزیابی قرار داده بودند و این امر موجب شد تا مسئولان ترک هم در اقدامی متقابل ، تمام تجار ایرانی را مجبور به دریافت استعلام از سفارت این کشور کنند.
مودودی تصریح کرد: این موضوع موجب بروز مشکلاتی برای تجار ایرانی و توقف صادرات محصولات پتروشیمی به کشور ترکیه به مدت 4 روز شد.
قائم مقام سازمان توسعه تجارت در پایان تأکید کرد: در اثر مذاکرات صورت گرفته بین مقامات دو کشور مشکل به وجود آمده برطرف شده و فعالیت ها به حالت عادی بازگشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*