مدیریت واحد مرزهای دریایی کشور به گمرک سپرده شد

106997917_134162283fbfae
جزئیات تجارت خارجی ایران در ۱۱ ماهه امسال
مارس 6, 2018
news12
فراخوان تعویض «دسته‌چک‌های متعارف» با «دسته‌چک‌های صیادی»
آوریل 28, 2018
fb8eb3ebab5a74630bfa4f0cbc2dbe4b

بر این اساس با ابلاغ دستورالعمل ساماندهی و تقویت مدیریت مرزهای مجاز آبی و دریایی گامی دیگر جهت پیاده سازی مدیریت واحد گمرکی در مرزها برداشته شد.

مدیر کل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران با اعلام این خبر گفت: کار ویژه مرز شورای امنیت کشور به تازگی مدیریت واحد مرزهای دریایی را به گمرک سپرده، پیش از این نیز مسئولیت واحد مرزهای زمینی به گمرکات واگذار شده بود.

امیر نظری گفت: با توجه به رشد و توسعه فعالیت های تجاری و همگام با تحولات اقتصادی در عرصه بین‌الملل لزوم تغییر در ساختار ها و فرآیندهای مرزی بیش از پیش احساس می‌شود.

به گفته مدیر کل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک، دستورالعمل ساماندهی و تقویت مبادی ورودی و خروجی مجاز زمینی جهت ارتقای تعامل و هماهنگی ما بین دستگاه‌های حاضر در مرز بود که این اقدام با سپری شدن بیش از یک‌سال از اجرای آن میان دستگاه‌های حاضر در مرز با مدیریت واحد گمرک به خوبی انجام شده است.

نظری با اشاره به گام جدید در ساماندهی مرزها گفت: تدوین دستورالعمل در مرزهای مجاز آبی و دریایی گام جدیدی در مدیریت واحد مرزها است که این عمل پس از بررسی‌های فراوان و برگزاری نشست‌های متعدد با محوریت کار ویژه مرز شورای امنیت کشور و در کارگروه مرزهای مجاز، موضوع تبصره یک ماده ۱۰۳ قانون امور گمرکی تصویب شد.

دستگاه‌های عضو کمیته مدیریت واحد مرزهای آبی و دریایی کشور متشکل از مرزبانی (دریابانی)، سازمان بنادر و دریانوردی، گذرنامه ناجا، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، گمرک و گذرنامه نهاد ریاست جمهوری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*